MazaCena.lv » Pārtikas piedevas » E200-E299 » E296 — Ābolskābe

E296 — Ābolskābe

Pārtikas piedeva E296 Ābolskābe ir mākslīgs konservants bezkrāsainu kristālu formā, kas viegli šķīst ūdenī un spirtā. Piedevai ir higroskopiskas īpašības.

Ir divas šīs skābes formas:

  • L-ābolskābe ir dabiska forma, kas sastopama galvenokārt nenogatavojos augļos un ogās, piemēram, ābolos, ērkšķogās, vīnogās, pīlādžos, rabarberos, bārbelē, avenēs.
  • D-ābolskābe ir pārtikas piedevas forma, kas sintezēta ķīmisku reakciju rezultātā.

Ietekme uz veselību

Ābolskābe ir starpprodukts no reakcijām, kas notiek dzīvās šūnās, ieskaitot cilvēka ķermeņa šūnas. Ābolskābes labvēlīgās īpašības var droši attiecināt uz uzlabošanos dzelzs absorbcijā, mutes dobuma un ādas stāvokļa uzlabošanos, hroniska noguruma sindroma ārstēšanu un ķermeņa vispārējā tonusa palielināšanos. Kopumā tas ir noderīgs uztura bagātinātājs ar vienu nosacījumu — ja jūs nepārsniedzat pieļaujamās tā patēriņa normas. Pārmērīga piedevas lietošana var izraisīt alerģiskas reakcijas, kuņģa kairinājumu, nelabumu un galvassāpes.

Kur tо izmanto

Pārtikas rūpniecībā konservantu izmanto kā skābuma regulatoru. Visbiežāk piedevu var atrast konditorejas izstrādājumos, alkoholiskos un bezalkoholiskos dzērienos. Turklāt piedeva ir iekļauta dažādos ārstnieciskos līdzekļos un kosmētikā.

Pārtikas piedevas E296 raksturojums:

Vielas nosaukumsĀbolskābe
Vielas nosaukums angļu valodāMalic acid
Vielas alternatīvie nosaukumiL-malic acid, 2-Hydroxybutanedioic acid, Deoxytetraric acid, Mono hydroxybernsteinsaeure, Hydroxybutandisaeure, Hydroxybutane dioic acid, Hydroxysuccinic acid, Alpha-hydroxysuccinic acid, Pomalus acid
KategorijaKonservanti
Pārtikas piedevas bīstamība
Vielas maksimālā diennakts deva uz 1 kg ķermeņa svaranav definēta

Pārtikas piedevas E296 atļaujas un aizliegumi

Eiropas Savienība
Atļauts
ASV
Atļauts
Krievija
Atļauts
Austrālija
Atļauts
Kanāda
Atļauts

Pārtikas piedevas E296 fotogrāfijas

Vērtējums:
(0)
0 komentāru
Pieslēgties ar
Pieslēgties ar Vkontakte
Pieslēgties ar OK.ru
Pieslēgties ar Facebook
Pieslēgties ar Google
Pieslēgties ar Yandex
vai