MazaCena.lv » Pārtikas piedevas » E200-E299 » E266 — Nātrija dehidroacetāts

E266 — Nātrija dehidroacetāts

Pārtikas piedeva E266 Nātrija dehidroacetāts ir sintētisks konservants balta pulvera formā, bez izteiktas garšas un smaržas.

Ietekme uz veselību

Neskatoties uz to, ka šī piedeva ir atzīta par nosacīti drošu, tās lietošana pārtikā var izraisīt negatīvas sekas. Nokļūstot ķermenī, viela pakāpeniski nonāk asinsritē, tai ir toksiska iedarbība uz organismu un tā ļoti lēni izdalās no organisma.

Kur tо izmanto

Konservants spēj novērst baktēriju, mikrobu, rauga un pelējuma attīstību, tāpēc to bieži izmanto dārzeņu un augļu pārstrādei pirms transportēšanas, uzglabāšanas un iesaiņošanas. Siera, gaļas un desu iepakojumos var būt arī šis konservants.

Nātrija dehidroacetāta pretmikrobu īpašības ir ietekmējušas tā plašu izmantošanu kosmētikā un personīgās higiēnas līdzekļos. Šīs sastāvdaļas izmanto arī kā konservantus līmēs, tīrīšanas šķīdumos un dzīvnieku barībā.

Pārtikas piedevas E266 raksturojums:

Vielas nosaukumsNātrija dehidroacetāts
Vielas nosaukums angļu valodāSodium dehydroacetate
Vielas alternatīvie nosaukumiFood additive E266, 2-acetyl-5-hydroxy-3-oxo-4-henenoic acid delta-lactone sodium, 3-acetyl-6-methyl-2H-pyran-2,4(3H)-dione sodium, Dehydroacetic acid sodium salt, Sodium 3-acetyl-6-methyl-2,4-pyrandione, Sodium 3-acetyl-6-methyl-2H-pyran-2,4(3H)-dione, Sodium 3-acetyl-6-methylpyran-3-ide-2,4-dione, Sodium dehydroacetic acid
KategorijaKonservanti
Pārtikas piedevas bīstamība
Vielas maksimālā diennakts deva uz 1 kg ķermeņa svara5 mg

Pārtikas piedevas E266 atļaujas un aizliegumi

Eiropas Savienība
ASV
Nav aizliegts
Krievija
Atļauts
Austrālija
Kanāda
Nav aizliegts
Vērtējums:
(0)
0 komentāru
Pieslēgties ar
Pieslēgties ar Vkontakte
Pieslēgties ar OK.ru
Pieslēgties ar Facebook
Pieslēgties ar Google
Pieslēgties ar Yandex
vai