MazaCena.lv » Pārtikas piedevas » E200-E299 » E211 — Nātrija benzoāts

E211 — Nātrija benzoāts

Pārtikas piedeva E211 Nātrija benzoāts ir sintētisks konservants baltu kristālisku pārslu, granulu vai pulvera veidā. To iegūst, neitralizējot benzoskābi ar nātrija hidroksīdu. Dabā šī viela ir atrodama dzērvenēs, ābolos, kanēlī, krustnagliņās, plūmēs un žāvētās plūmēs.

Ietekme uz veselību

Cilvēkiem ar astmu, ādas slimībām vai jutīgumu pret aspirīnu konservants var izraisīt alerģiskas reakcijas. Jāatceras arī, ka nātrija benzoāta mijiedarbības rezultātā ar askorbīnskābi (C vitamīns, piedeva E300) veidojas spēcīgs kancerogēns - benzols. Pēdējos gados šī uztura bagātinātāja lietošanā ir ievērojami samazinājusies.

Kur tо izmanto

Visbiežāk piedeva ir atrodama tādos produktos kā margarīns, majonēze, kečups, džems, konditorejas izstrādājumi, zivju konservi un ikri, marmelāde, augļu pastas, bezalkoholiskais alus un viegli alkoholiskie dzērieni.

Kosmētikas un higiēnas līdzekļu ražošanā konservants ir pierādījis savu nenoliedzamo efektivitāti. To var atrast šampūnos, dušas želejās un zobu pastās.

Aviācijas nozarē ar nātrija benzoāta palīdzību tiek aizsargāti alumīnija detaļu galvaniskie pārklājumi. Pirotehniskajos izstrādājumos šo vielu izmanto skaņas efekta radīšanai.

Pārtikas piedevas E211 raksturojums:

Vielas nosaukumsNātrija benzoāts
Vielas nosaukums angļu valodāSodium benzoate
Vielas alternatīvie nosaukumiFood additive E211, Antimol, Sobenate, Benzoate of soda, Benzoic acid sodium salt, Ucephan, Sodium salt
KategorijaKonservanti
Pārtikas piedevas bīstamība
Vielas maksimālā diennakts deva uz 1 kg ķermeņa svaranav definēta

Pārtikas piedevas E211 atļaujas un aizliegumi

Eiropas Savienība
Atļauts
ASV
Atļauts
Krievija
Atļauts
Austrālija
Atļauts
Kanāda
Atļauts

Pārtikas piedevas E211 fotogrāfijas

Vērtējums:
(0)
0 komentāru
Pieslēgties ar
Pieslēgties ar Vkontakte
Pieslēgties ar OK.ru
Pieslēgties ar Facebook
Pieslēgties ar Google
Pieslēgties ar Yandex
vai