MazaCena.lv » Pārtikas piedevas » E200-E299 » E222 — Nātrija bisulfīts

E222 — Nātrija bisulfīts

Pārtikas piedeva E222 Nātrija bisulfīts ir sintētisks konservants balta pulvera formā, ko pārtikas produktos izmanto kā pretmikrobu, antioksidantu un balinātāju. Tam piemīt vāja sēra dioksīda smarža. Vielu iegūst, vārot sēra dioksīdu nātrija karbonāta ūdens šķīdumā.

Ietekme uz veselību

Piedevas lietošana var izraisīt astmas lēkmi vai saasināt šīs slimības simptomus, dažos gadījumos tā var izraisīt kuņģa kairinājumu. Cilvēkiem ar individuālu nepanesību pret sulfātiem vai, lietojot lielas nātrija hidrosulfīta devas, var rasties smagas alerģiskas reakcijas. Piedeva noārda B1 vitamīnu organismā.

Kur tо izmanto

Konservantu var atrast vīnos, augļu konservos, džemos, želejās, ievārījumos, konfektēs, konditorejas izstrādājumos, sulās, žāvētos augļos, cukurā un melasē. Kad nātrija hidrosulfīts tiek savienots ar ūdeni un fermentācijas produktiem, izdalās sēra dioksīds, kas neitralizē raugu, sēnītes un baktērijas. Piedevu aktīvi izmanto arī ķīmiskajā un vieglajā rūpniecībā.

Pārtikas piedevas E222 raksturojums:

Vielas nosaukumsNātrija bisulfīts
Vielas nosaukums angļu valodāSodium bisulfite
Vielas alternatīvie nosaukumiFood additive E222, Sodium bisulphite, Hydrogen sodium sulfite, Sodium hydrogen sulfite, Sodium sulfite, Sulfurous acid monosodium salt, Sulfurous acid sodium salt
KategorijaKonservanti
Pārtikas piedevas bīstamība
Vielas maksimālā diennakts deva uz 1 kg ķermeņa svaranav definēta

Pārtikas piedevas E222 atļaujas un aizliegumi

Eiropas Savienība
Atļauts
ASV
Nav aizliegts
Krievija
Atļauts
Austrālija
Atļauts
Kanāda
Atļauts

Mediju materiāli

Vērtējums:
(0)
0 komentāru
Pieslēgties ar
Pieslēgties ar Vkontakte
Pieslēgties ar OK.ru
Pieslēgties ar Facebook
Pieslēgties ar Google
Pieslēgties ar Yandex
vai