MazaCena.lv » Pārtikas piedevas » E200-E299 » E202 — Kālija sorbāts

E202 — Kālija sorbāts

Partīkas piedeva E202 Kālija sorbāts ir sintētisks konservants balta vai dzeltenīgi balta kristāliska pulvera vai granulu veidā ar nelielu raksturīgu smaržu. Faktiski tas ir sorbīnskābes kālija sāls. Piedevu iegūst, sorbīnskābei mijiedarbojoties ar kālija hidroksīdu. Pastāv dabiska, bet mazāk populāra metode piedevas iegūšanai no  noteiktu augu sēklām.

Ietekme uz veselību

Ievērojot maksimāli pieļaujamās devas, piedevu uzskata par drošu. Tikai retos gadījumos tā var izraisīt gļotādas un ādas kairinājumu. Alerģisko reakciju iespējamība, kas rodas no piedevas lietošanas, ir niecīga.

Kur tо izmanto

Piedevu izmanto kā pretsēnīšu un antibakteriālu sintētisku konservantu ēdienos un dzērienos. Konservants novērš pelējuma un rauga veidošanos ēdienos un dzērienos. Produktos ar augstu skābuma līmeni tam piemīt pretmikrobu iedarbība (piemēram, austrumu virtuves pikantās un skābās mērcēs). To var atrast jūras veltēs, margarīnos, majonēzē, desās, desertu mērcēs, piena produktos un ievārījumos.

Pārtikas piedevas E202 raksturojums:

Vielas nosaukumsKālija sorbāts
Vielas nosaukums angļu valodāPotassium sorbate
Vielas alternatīvie nosaukumiFood additive E202, 2,4-hexadienoic acid potassium salt, Potassium (2E,4E)-hexa-2,4-dienoate, Potassium 2,4-hexadienoate, Sorbic acid potassium salt, Sorbistat-k
KategorijaKonservanti
Pārtikas piedevas bīstamība
Vielas maksimālā diennakts deva uz 1 kg ķermeņa svaranav definēta

Pārtikas piedevas E202 atļaujas un aizliegumi

Eiropas Savienība
Atļauts
ASV
Atļauts
Krievija
Atļauts
Austrālija
Atļauts
Kanāda
Atļauts

Pārtikas piedevas E202 fotogrāfijas

Vērtējums:
(1)
0 komentāru
Pieslēgties ar
Pieslēgties ar Vkontakte
Pieslēgties ar OK.ru
Pieslēgties ar Facebook
Pieslēgties ar Google
Pieslēgties ar Yandex
vai