MazaCena.lv » Pārtikas piedevas » E200-E299 » E262 — Nātrija acetāts

E262 — Nātrija acetāts

Pārtikas piedeva E262 Nātrija acetāts ir mākslīgais konservants balta pulvera formā ar labu higroskopiskumu. Vēl viens papildinājuma nosaukums ir etiķskābes nātrija sāls. Nātrija acetātu var iegūt vairākos veidos - izšķīdinot metālisko nātriju etiķskābē, kā arī etiķskābei reaģējot ar nātrija karbonātu, nātrija bikarbonātu vai nātrija hidroksīdu.

Ietekme uz veselību

Piedeva var būt bīstama tikai koncentrētā formā, jo, nonākot saskarē ar ādu, gļotādu vai elpošanas ceļiem, tai var būt spēcīga kairinoša iedarbība.

Kur tо izmanto

Pārtikas rūpniecībā konservantu izmanto kā skābuma regulatoru, konservējot dārzeņus un augļus, lai mīkstinātu etiķskābes garšu, pievieno miltiem, lai neitralizētu noteiktus baktēriju veidus, un arī iekļauj kartupeļu čipsos, lai veidotu specifisku garšu un aromātu.

Turklāt piedevu aktīvi izmanto medicīnā diurētisko līdzekļu ražošanā, būvniecībā, lai panāktu salizturību betonā, tekstilrūpniecībā ādu miecēšanai un audumu krāsošanai.

Pārtikas piedevas E262 raksturojums:

Vielas nosaukumsNātrija acetāts
Vielas nosaukums angļu valodāSodium acetates
Vielas alternatīvie nosaukumiFood additeve E262, Sodium acetate, Acetic acid sodium salt, Sodium acetate anhydrous, Sodium ethanoate
KategorijaKonservanti
Pārtikas piedevas bīstamība
Vielas maksimālā diennakts deva uz 1 kg ķermeņa svaranav definēta

Pārtikas piedevas E262 atļaujas un aizliegumi

Eiropas Savienība
Atļauts
ASV
Atļauts
Krievija
Atļauts
Austrālija
Atļauts
Kanāda
Atļauts

Pārtikas piedevas E262 fotogrāfijas

Vērtējums:
(0)
0 komentāru
Pieslēgties ar
Pieslēgties ar Vkontakte
Pieslēgties ar OK.ru
Pieslēgties ar Facebook
Pieslēgties ar Google
Pieslēgties ar Yandex
vai