MazaCena.lv » Pārtikas piedevas » E200-E299 » E230 — Difenils

E230 — Difenils

Pārtikas piedeva E230 Difenils ir sintētisks konservants bezkrāsaina kristāliska pulvera veidā, biežāk pazīstams kā aromātisks ogļūdeņradis. Dabiskā formā tas ir atrodams akmeņogļu darvā, jēlnaftā un dabasgāzē. Rūpnieciskā mērogā piedevu iegūst ar benzola termisku dehidrogenēšanu.

Ietekme uz veselību

Difenila putekļi kairina elpošanas sistēmu un acis, var izraisīt alerģiskas reakcijas un nelabvēlīgi ietekmēt centrālo nervu sistēmu. Ar difenilu saindēšanos saistītos simptomus bieži pavada slikta dūša un vemšana. Lietojot kopā ar pārtiku, lielās konservantu devām ir spēcīga toksiska iedarbība uz gremošanas orgāniem, nierēm un aknām. Maksimālais pieļaujamais konservantu daudzums dienā ir 0,5 mg/kg ķermeņa svara. Šādam vielas daudzumam praktiski nav negatīvas ietekmes uz organismu.

Kur tо izmanto

Šī konservanta galvenais mērķis ir novērst citrusaugļu bojājumus to pārvadāšanas laikā, augļus ārēji apstrādājot ar konservantu. Tāpēc pirms augļu lietošanas rūpīgi tos nomazgājiet ar tīru tekošu ūdeni.

Pārtikas piedevas E230 raksturojums:

Vielas nosaukumsDifenils
Vielas nosaukums angļu valodāDiphenyl
Vielas alternatīvie nosaukumiFood additive E230, Bipheny, Phenylbenzene, Lemonene, Bibenzene, Diphenyl, Phenyl benzene, Xenene
KategorijaKonservanti
Pārtikas piedevas bīstamība
Vielas maksimālā diennakts deva uz 1 kg ķermeņa svara0,5 mg

Pārtikas piedevas E230 atļaujas un aizliegumi

Eiropas Savienība
Atļauts
ASV
Nav aizliegts
Krievija
Atļauts
Austrālija
Kanāda
Nav aizliegts
Vērtējums:
(0)
0 komentāru
Pieslēgties ar
Pieslēgties ar Vkontakte
Pieslēgties ar OK.ru
Pieslēgties ar Facebook
Pieslēgties ar Google
Pieslēgties ar Yandex
vai