MazaCena.lv » Pārtikas piedevas » E200-E299 » E210 – Benzoskābe

E210 – Benzoskābe

Pārtikas piedeva E210 Benzoskābe – sintētisks konservants balta kristāliska pulvera formā, kas rodas toluola oksidācijas rezultātā. Dabiskajā formā šī piedeva atrodama augļos un dārzeņos, kā arī dabiski veidojas sierā, rūgušpienā un jogurtā. Tā kā konservants slikti šķīst ūdenī, benzoskābes vietā visbiežāk izmanto nātrija benzoātu (E211).

Ietekme uz veselību

Benzoskābei ir kancerogēna iedarbība un tā var izraisīt alerģiskas reakcijas. Cilvēkiem pieļaujamais konservantu patēriņš nedrīkst pārsniegt 5 mg/kg. Šīs normas pārsniegšana var negatīvi ietekmēt nieru un aknu funkciju darbību.

Kur tо izmanto

Pārtikas rūpniecībā konservants bieži tiek pievienots kečupiem, marinētām siļķēm un skumbrijām, alum, kafijai, bezalkoholiskiem dzērieniem, ievārījumiem utt.

Turklāt benzoskābi medicīnā izmanto kā pretmikrobu un pretsēnīšu līdzekli, ķīmiskajā rūpniecībā kā galveno reaģentu daudzu organisko vielu ražošanā.

Pārtikas piedevas E210 raksturojums:

Vielas nosaukumsBenzoskābe
Vielas nosaukums angļu valodāBenzoic acid
Vielas alternatīvie nosaukumiFood additive E210, Benzene carboxylic acid, Phenyl carboxylic acid, Carboxybenzene, Benzene formic acid, Benzene methanoic acid, Dracylic acid, Phenyl formic acid, INS No. 210
KategorijaKonservanti
Pārtikas piedevas bīstamība
Vielas maksimālā diennakts deva uz 1 kg ķermeņa svara5 mg

Pārtikas piedevas E210 atļaujas un aizliegumi

Eiropas Savienība
Atļauts
ASV
Nav aizliegts
Krievija
Atļauts
Austrālija
Atļauts
Kanāda
Atļauts
Vērtējums:
(0)
0 komentāru
Pieslēgties ar
Pieslēgties ar Vkontakte
Pieslēgties ar OK.ru
Pieslēgties ar Facebook
Pieslēgties ar Google
Pieslēgties ar Yandex
vai