MazaCena.lv » Pārtikas piedevas » E100-E199 » E102 – Tartrazīns

E102 – Tartrazīns

Pārtikas piedeva E102 tartrazīns ir sintētiskas izcelsmes pārtikas krāsviela. Šīs vielas dabiskā formā nepastāv. Tas ir izgatavots no akmeņogļu darvas, kas ir ogļu sausās destilācijas blakusprodukts. Pārtikas piedevai ir dzeltena krāsa ar zeltainu nokrāsu, un tā ir viena no lētākajām mākslīgajām krāsvielām.

Ietekme uz veselību

Joprojām notiek daudz diskusiju par tartrazīna bīstamību. Pirms kāda laika piedeva tika aizliegta Eiropas Savienības valstīs, tomēr ES direktīvas rezultātā viela tika iekļauta atļauto vielu sarakstā.

Saskaņā ar dažiem pētījumiem, retos gadījumos šī viela var izraisīt alerģisku reakciju. Atzinums, ka šī pārtikas piedeva var izraisīt vēzi, neapstiprinās, taču lielākajā daļā valstu šīs vielas lietošana ir stingri reglamentēta.

Kur tо izmanto

Visbiežāk tartrazīnu lieto konditorejas izstrādājumos un dzeltenajos dzērienos. Turklāt krāsvielu E102 var atrast dārzeņu un augļu konservos, sinepēs un jogurtos.

Pārtikas piedevas E102 raksturojums:

Vielas nosaukumsTartrazīns
Vielas nosaukums angļu valodāTartrazine
Vielas alternatīvie nosaukumiFood yellow 4, Trisodium 5-hydroxy-1-(4-sulfophenyl)-4-(4-sulfophenylazo) pyrazole-3-carboxylate, Acid yellow 23 trisodium salt, food additive e102
Kategorijakrāsvielas
Pārtikas piedevas bīstamība
Vielas maksimālā diennakts deva uz 1 kg ķermeņa svara7,5 mg uz katru kg svara

Pārtikas piedevas E102 atļaujas un aizliegumi

Eiropas Savienība
Atļauts
ASV
Atļauts
Krievija
Atļauts
Austrālija
Atļauts
Kanāda
Atļauts
Vērtējums:
(0)
0 komentāru
Pieslēgties ar
Pieslēgties ar Vkontakte
Pieslēgties ar OK.ru
Pieslēgties ar Facebook
Pieslēgties ar Google
Pieslēgties ar Yandex
vai