MazaCena.lv » Patērētāja ābece » Kāpēc lielveikalu cenas beidzas ar 99?

Kāpēc lielveikalu cenas beidzas ar 99?

25-10-2020, 21:1134 013

Jūs, visticamāk, jau esat pieraduši pie cenu zīmēm 9,99 eiro apģērbu veikalos vai, piemēram, spēlēm, kuras Steam pārdod par 9,99 USD, jo tirgotāji šo stratēģiju ir veiksmīgi izmantojuši vairākus gadu desmitus, un tā nebūt nav vienīgā laipns.

Kāpēc lielveikalu cenas beidzas ar 99?

Pārdevējiem neatkarīgi no tā, cik viltīgi tas izklausās, ir izdevīgi, tērējot vairāk naudas, un šim nolūkam viņi izmanto dažādus trikus - sākot no apzināti nokavētām valūtas vienībām (rubļiem, dolāriem, eiro utt.) Līdz pat preču pirkšanas ierobežojumu noteikšanai. Šīs stratēģijas ir svarīgas visur: tiešsaistes veikalos, parastajos tirgos, restorānos un pat nekustamajos īpašumos.

Pēc MoneyTalksNews TV programmu naudas operāciju ekspertes Stacija Džonsona teiktā, jūs varat nomirt šos trikus pat ikdienas iepirkšanās braucienu laikā. "Jūs, iespējams, dažreiz nepievērsat uzmanību decimālzīmēm, bet ticiet man, pārdevējs rēķinās katru santīmu," saka Džonsons.

Psiholoģiskā cenu noteikšana

Šī ir viena no galvenajām mārketinga metodēm. Ja preces cena beidzas ar 9,99 vai 95, pircējiem tā šķiet zemāka, nekā patiesībā ir. Lasot no kreisās uz labo pusi, mēs zemapziņā atzīmējam pirmo ciparu un, pamatojoties uz to, izdarām pirmos secinājumus.

preces cena beidzas ar 9,99 vai 95

Rutgersa biznesa skolas profesora Roberta Šindlera pētījumi parādīja, ka cenas, kas beidzas ar skaitli 9, efektīvāk ietekmē pārdošanas apjomus nekā cenas ar noapaļotiem skaitļiem.

Tas darbojas ne tikai, pērkot dažādu elektronisko pakalpojumu abonementus par nosacītu 9,99 eiro, bet arī pērkot drēbes vai automašīnas. Pat mājas ar cenu 299 tūkstoši eiro tiek pārdotas daudz ātrāk nekā par 300 tūkstošiem. Un iemesls šeit ir tas, ka pirmais variants ir cenu diapazonā līdz 300 eiro.

Dažreiz cenu zīmes beigās tie norāda nevis 99, bet gan citu numuru, piemēram, 95. Šāds mārketinga solis tiek izmantots, kad jums jāizceļ kāds konkrēts produkts. Pircējam, kurš jau ir pieradis pie "psiholoģiskām" cenām, šāda cena šķitīs kaut kas tāds, kam noteikti jāpievērš uzmanība.

Eiro bez eiro centiem cenu zīmēs

Ja cenrādī jūs redzat tikai "pāra" numurus, iespējams, pārdevējs vēlas, lai jūs domājat, ka atrodaties elitārā vietā. Šādās vietās jums nav jāsaka "paturiet izmaiņas sevī".

Cenas bez valūtas

Restorāni var ar nodomu atstāt cenas bez valūtas zīmes, un, kā rāda Kornela universitātes pētījumi, šādu restorānu apmeklētāji mēdz tērēt ievērojami vairāk nekā restorānos, kur izvēlnē blakus cenai var redzēt eiro zīmi.

Šo taktiku izmanto arī mazumtirdzniecībā. Kad produktiem ir cenu zīme, piemēram, "2000" bez "€" zīmes, mazumtirgotāji cer, ka pircēji pievērsīs mazāk uzmanības tam, cik preces ir ievietotas grozā.

10 gabali par 1 eiro

Dažreiz veikali reklamējas stilā "10 lietas par 1 €", lai pārdotu pēc iespējas vairāk viena un tā paša produkta (zobu sukas, ziepes un citas ikdienas sīkumus). Daudzos gadījumos nav nepieciešams pirkt preces partijās pa 10, jo katrs produkts jau maksā 10 euro centus, taču šī tehnika ir veiksmīgi piesaistījusi uzmanību.

Ierobežojumi vienam klientam

Kad lielveikali nosaka noteiktu "kvotu", piemēram, "ne vairāk kā 10 kg cukura uz cilvēku", jūs sākat domāt, ka preču trūkst vai tās tiek pārdotas par zemām cenām. Šādos gadījumos jūs zemapziņā nevēlaties palaist garām iespēju un iegādāties preces uz maksimālās robežas, lai gan, tāpat kā cukura gadījumā, jums pietiktu ar vienu kilogramu.

Bezmaksas pirkšanas bonuss

Tirgotāji labi zina, ka "bezmaksas" ir maģisks vārds. Aicinot ikvienu "iegādāties divas lietas un saņemt vienu par brīvu", viņi pārliecina mūs iegādāties nevajadzīgas lietas. Bezmaksas piegāde un citi bezmaksas pakalpojumi darbojas pēc tāda paša principa un piesaista klientu uzmanību.

Bezmaksas pirkšanas bonuss

Vienkāršas cenas

Šāds mārketinga solis ir īpaši būtisks pārdošanas laikā, kad pārdevējiem ir svarīgi, lai pircēji pievērstu īpašu uzmanību jaunajām cenām. Vieglāk ir aprēķināt atlaidi produktam, kas agrāk maksāja 10 €, bet tagad pārdod par 8,5 €, nekā produktam, kas sākotnēji maksāja 9,95 €, bet pēc tam samazinājās līdz 8,49.

Neskatoties uz visu šo mārketinga triku acīmredzamo vienkāršību, ir iespējams, ka jūs kritīsit par šiem trikiem. Un kopā ar jums miljoniem citu klientu visā pasaulē. Pretējā gadījumā neviens tos vienkārši nebūtu izmantojis. Šāds psiholoģiskais mārketings ietekmē gandrīz visu, ko jūs pērkat - no rotaļlietām un pārtikas līdz mājām un automašīnām.

Tomēr, ja jūs jau esat iepazinies ar šo triku darbības principiem, kļūst vieglāk tos pamanīt un, pats galvenais, pirkumu laikā tos ignorēt.

Vērtējums:
(4)
3 komentāri
Pieslēgties ar
Pieslēgties ar Vkontakte
Pieslēgties ar OK.ru
Pieslēgties ar Facebook
Pieslēgties ar Google
Pieslēgties ar Yandex
vai
 1. Arturs Kazarins
     2021g. 4 februārī, 20:54
  Люди Земли! Задумайтесь над противоречиями нашей жизни. С одной стороны слышу что в Европах 30 процентов продуктов выбрасывается домохозяйками на свалку. С другой ресурсы планеты не бесконечны и есть призывы к рациональному потреблению вещей. И тут куча уловок направленная на увеличение потребления не нужных в данный момент вещей и продуктов. Но это противоречит разумной сущности людей. Напрашиваются две версии. Первое - у людей нет разума. Или второе: жизнью людей управляют паразиты цель которых извести ресурсы и затем само человечество. А девятки - это перевёрнутые шестёрки. Так можно и число 666 скомпоновать. И проясняется что эти уловки с девятками - дьявольская задумка и реализация менеджерами-сатанистами.
      
 2. ВЛАДИМИР
     2023g. 2 maijā, 13:31
  Этими уловками они считают покупателей тупыми и не думающими, тем самым ,оскорбляя нас, покупателей. Я задал вопрос кассиру, почему такие не ровные цены (9,99). она сказала - это для округления подсчёта ??!!! Кто из нас глупее, кассиры или покупатели? Видно кассирам директор не объяснил такие ценники. Другой кассир после моей покупки на сумму 149,99 руб. сказала, что с меня 149 рублей. Я ей дал 149 рублей, она говорит - еще один рубль. Т.е. спор был в мою пользу. Она потом сказала, что просто округлила. Это надо быть таким умным, чтобы не знать правили округления. Короче, говоря, советская система образования была на много порядков выше.
      
 3. es
     2024g. 28 janvārī, 14:15
  Uz mani tas neiedarbojas. Es jau sen peerkot preci skatos uz preces cenu kg.